Czym jest pozycjonowanie stron www? - WeMakeIt.pl

Artykuł
Pozycjonowanie

Pozycjonowanie

Co to jest pozycjonowanie stron?

Najprościej mówiąc pozycjonowanie to zespół zaplanowanych działań podejmowanych w celu zapewnienia stronie internetowej widoczności w wyszukiwarce. Zamiennie do terminu „pozycjonowanie” używa się skrótu SEO (od angielskiego Search Engine Optimization).

Co można pozycjonować?

Pozycjonuje się przede wszystkim strony i sklepy internetowe, a także blogi.

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Słyszałeś już ten żart: "Legenda głosi, że ktoś kiedyś otworzył link na trzeciej stronie wyników wyszukiwania w google."? Ok, czyli wiesz już dlaczego nie chcesz być niżej, a wyżej w hierarchii wyników wyszukiwania google.

A teraz poważnie, jaka jest przyczyna złego pozycjonowania?

Masz niewidzialną stronę www - Zapłaciłeś pieniądze za zrobienie i umieszczenie jej w internecie, ale nie widać jej w wyszukiwarce google pod żadnym hasłem, które pasuje do niej tematycznie. Słowa kluczowe są źle dobrane.

Kluczowym elementem, od którego zależy naprawdę wiele, jest wysoka jakość treści na stronie, zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym. Warto pamiętać, aby te treści reklamować w swoich social mediach, w newsletterze i innych miejscach.

Oprócz treści powinniśmy zadbać o część techniczną strony: odpowiednią strukturę, linki wewnętrzne, responsywny szablon strony, certyfikat ssl, dane strukturalne czy optymalizację grafik i opisywanie ich parametrem ALT. Ważnym czynnikiem jest także zdobywanie linków na innych stronach, które będą kierowały do naszej strony.

Jak mogę przyczynić się do SEO mojej witryny?

Mówi się, że 10 osób ma 15 teorii na temat tego jak powinno wyglądać dobre pozycjonowanie.

My mówimy: jeśli widać efekty jest dobre.

Pamiętaj! Masz duży wpływ na to jak uda nam się wypozycjonować twoją stronę. Im lepiej opiszesz nam do jakiej grupy docelowej ma trafiać witryna oraz jaki towar lub usługa jest jej przedmiotem tym lepiej odnajdziemy słowa kluczowe i zbudujemy bazę linków.

To wszystko sprawi, że ludzie znajdą Cię w wynikach wyszukiwania na wysokiej pozycji i zapoznają się z dobrym opisem tego co chcesz sprzedać.

Jak sprawdzić swoją pozycję w wyszukiwarce Google?

Niestety nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę swojej firmy, ponieważ wynik może być przekłamany. Najlepszym sposobem na sprawdzenie widoczności naszej strony jest użycie bezpłatnego narzędzia jakim jest Google Search Console. Inwestując w pozycjonowanie zaoszczędzisz na płatnej kampanii reklamowej oraz zdobędziesz nowych klientów co sprawi szybki zwrot inwestycji.

Zobacz także: